
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Radiation Hardening | No |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset, Voltage Detector |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Min Supply Voltage | 700 mV |
| Threshold Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Current | 3.6 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Max Reset Threshold Voltage | 3.366 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 3.234 V |
| Accuracy | 2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 3453
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31928
Ext.Price$0.31928
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31928 | $0.31928 |
| 10 | $0.22463 | $2.24630 |
| 25 | $0.20073 | $5.01825 |
| 50 | $0.18713 | $9.35650 |
| 100 | $0.17445 | $17.44500 |
| 300 | $0.16412 | $49.23600 |
| 500 | $0.15440 | $77.20000 |
| 1000 | $0.14819 | $148.19000 |
| 3000 | $0.14051 | $421.53000 |
